جستجو

 

موزه مردم شناسی در درگز راه اندازی می شود

سه شنبه 18 اسفند 1388   04:24 ق.ظ

نماینده مردم درگز خبر داد:

موزه مردم شناسی در درگز راه اندازی می شود

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی در شهرستان درگز موزه مردم شناسی راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی، محمد علی دلاور با بیان این مطلب اظهارداشت: سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با خرید حمام تاریخی در وسط شهر درگز موزه مردم شناسی را با توجه به پیشینه درخشان این منطقه را ه اندازی خواهد كرد.

وی با انتقاد از كمبود تجهیزات و وسایل ورزشی در درگز اظهار داشت: متاسفانه شهرستان درگز با وجود 85 هزار نفر جمعیت فاقد استخر، سالن های ورزشی مجهزمی باشد به طوری كه سرانه ورزشی این شهرستان نسبت به شهرستانهای همجوار كمترین رقم را به خود اختصاص داده است.

دلاور از ساخت گود كشتی در شهرستان درگز خبر داد وافزود: با توجه به اینكه ورزش كشتی یكی از ورزش های مورد علاقه مردم منطقه است متاسفانه از نبود گود كشتی  مناسب رنج می برد كه با پیگیری های انجام شده در آینده نزدیك شاهد ساخت آن خواهیم بود.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: در شهرستان درگز 150 روستا وجود دارد كه متاسفانه با وجود دو خط لوله گاز سرخس و تركمنستان تنها 15 روستای این شهرستان از نعمت گار برخوردار است.

محمد علی دلاور در ادامه اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده قراراست در سال جاری  تعدادی از روستاهای منطقه  به شبكه گاز رسانی متصل شوند.

 وی در خصوص تجهیز شهرستان درگز به فاضلاب شهری گفت: طرح فاضلاب شهری توسط كارشناسان در حال مطالعه قرار دارد كه امیدواریم هر چه سریعتر این مهم عملیاتی شود.


نوشته شده توسط : درصا ( گریسل درگز )

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic